DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Jak vybírat štěně

  Pokud máte zájem o štěňátko a to jakéhokoli plemene, přečtěte si dostupnou literaturu, standard a co je důležité - navštivte výstavu, to proto aby jste měli přehled a udělali si představu co vlastně chcete.

Je zklamáním pro chovatele, když přijde zájemce a prezentuje se tím, že chce "hlaďáka" s flekem na jednom oku, to potom není o plemeni, to je o něčem jiném.

Jste-li začátečníci a mnoho toho o plemeni a výběru štěněte nevíte, neoslňujte chovatele svými dotazy typu: jaká jsou výstavní ocenění rodičů a podobně. I podprůměrní psi, když mají vytrvalého majitele, který s nimi celoročně objíždí všechny výstavy se časem propracuje k nějakému titulu.Znáte přísloví o štěstí, když se unaví, sedne i na .....

Soustřeďte se při výběru štěněte na to, jestli je štěně zdravé, jak reaguje, jaký má skus, jestli má všechny řezáky (má jich být 6 v horní a 6 ve spodní čelisti), řezáky jsou zoubky vpředu. U pejsků je třeba nahmatat varlata.

Pokud kupujete "JACKA", musí být krátkonohý, nesmí to být typ parsona, přerostl by vám.

Dnes se téměř nesetkáme s kupírovaným ocáskem. Ten má být přirozeně silný,masivní, rovný. Neměl by být stočený - "zakroucený". Hrubá, vyřazující vada je zálomek na ocásku.

Nezabývejte se pigmentem kolem očí, ten se bude teprve tvořit.

Chcete-li získat informace, ptejte se chovatele, nehledejte informace v parku při venčení.

Problémy plemene vždy konzultujte s chovateli plemene, nikoliv s veterináři, to nejsou odborníci na plemena a jejich specifika.

Chovatel vám po dohodě ukáže celý vrh a prostředí ve kterém štěňata odchovává.

Vždy si štěně přeberte u chovatele, nikdy na půl cesty u benzinky nebo na výstavě.

Rozhodli jste se pro plemeno, pořiďte se psa s PP, nehledejte levnější náhražku v křížencích, kterých se v nabídce pod názvem JACK RUSSELL TERIER bez PP vyskytují desítky. Jedná se o křížence, kteří nemají s plemenem JRT naprosto nic společného, přestávají být "Jackům" i podobní. Většinou se jedná o hladkosrsté jedince, hodně strakaté, kteří ani v povaze ani v exterieru plemeni JRT nejsou podobní.

"Bezpapírové Jacky" tvořili množitelé z foxteriérů a jezevčíků, čivav a welsch corgi. To je směs, ze kterých vznikl PADĚLEK JACK RUSSELL TERIERA a který se v inzerci objevuje pod názvem "jack russell terier bez PP"